Samanyolu Haber
Seçim Sonuçları
Nevbahar
Açılan Sandık
177,750
%100.00
Veri yenilenmesine kalan süre
01:30
Son dakika :
Ramazan Pişkin'in katiline istenen ceza belli oldu!
Şok bilgi: Erdoğan, İŞİD’in yaktığı askerleri bilerek kurtarmamış!
İftar Zamanı, sizleri ekrana bekliyor!
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Acz ve Fakrın ümit kaynağı olması
Top toplayıcı çocukların görev tanımı değişiyor
Seçim yaklaştı vaatler uçtu: "5 yılda İstanbul'daki tüm binalar yenilenecek"
Neuss'taki diyalog iftarı büyük alkış topladı
Sancaktepe'de rezalet:AKP'li başkandan oy karşılığı 'alışveriş kartı'
Tamer Karadağlı baltayı taşa vurdu: Şikayet ettiği bina bakın kiminmiş?
Bursa /
Yenişehir Seçim Sonucları
Ana Sayfada Göster
Toplam Sandık :
145
Açılan Sandık :
145
Açılan Sandık Oranı :
% 100.00
Toplam Seçmen:
39,841
Toplam Kullanılan Oy :
35,857
Geçersiz Oy :
647
Katılım Oranı :
% 90.00
Bursa
Büyükorhan
Gemlik
Gürsu
Harmancık
İnegöl
İznik
Karacabey
Keles
Kestel
M.Kemalpaşa
Mudanya
Nilüfer
Orhaneli
Orhangazi
Osmangazi
Yenişehir
Yıldırım
Mustafakemalpaşa
Sıra
Parti
Aldığı Oy
Oy Oranı
M.Vekili
1.
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
13,553
%38.49
0
2.
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
10,106
%28.70
0
3.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
8,134
%23.10
0
4.
HDP - Halkların Demokratik Partisi
1,767
%5.02
0
5.
SP - Saadet Partisi
997
%2.83
0
6.
DP - Demokrat Parti
126
%0.36
0
7.
HAKPAR - Hak ve Özgürlükler Partisi
95
%0.27
0
8.
DSP - Demokratik Sol Parti
81
%0.23
0
9.
BTP - Bağımsız Türkiye Partisi
71
%0.20
0
10.
HKP - Halkın Kurtuluş Partisi
58
%0.16
0
11.
DYP - Doğru Yol Partisi
54
%0.15
0
12.
VP - Vatan Partisi
54
%0.15
0
13.
LDP - Liberal Demokrat Parti
31
%0.09
0
14.
MILLET - Millet Partisi
20
%0.06
0
15.
MEP - Merkez Parti
14
%0.04
0
16.
A.P. - Anadolu Partisi
14
%0.04
0
17.
YURTP - Yurt Partisi
14
%0.04
0
18.
KP - Komünist Parti
10
%0.03
0
Bursa İlinde Kazanan Milletvekili Listesi
Sıra
Adı
Parti
1.
MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
2.
LALE KARABIYIK
Cumhuriyet Halk Partisi
3.
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
Adalet ve Kalkınma Partisi
4.
İSMET BÜYÜKATAMAN
Milliyetçi Hareket Partisi
5.
CEMALETTİN KANİ TORUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
6.
CEYHUN İRGİL
Cumhuriyet Halk Partisi
7.
HÜSEYİN ŞAHİN
Adalet ve Kalkınma Partisi
8.
ORHAN SARIBAL
Cumhuriyet Halk Partisi
9.
İSMET SU
Adalet ve Kalkınma Partisi
10.
KADİR KOÇDEMİR
Milliyetçi Hareket Partisi
11.
HAKAN ÇAVUŞOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
12.
ERKAN AYDIN
Cumhuriyet Halk Partisi
13.
ÖNDER MATLI
Adalet ve Kalkınma Partisi
14.
TEVFİK TOPÇU
Milliyetçi Hareket Partisi
15.
ASİYE KOLÇAK
Halkların Demokratik Partisi
16.
NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU
Cumhuriyet Halk Partisi
17.
ZEKERİYA BİRKAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
18.
BENNUR KARABURUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
* Kesin olmayan sonuçlara göre kazanan milletvekili listesidir.
Türkiye Geneli Sonuçlar
Oy Oranı
M.Vekili
%40.92
258
%24.78
132
%16.25
80
%13.42
80
%2.06
0
%0.37
0
%0.33
0
%0.20
0
%0.19
0
%0.15
0
%0.13
0
%0.11
0
%0.11
0
%0.06
0
%0.06
0
%0.05
0
%0.04
0
%0.04
0
%0.03
0
%0.02
0
%0.01
0
%0.00
0
HABERLER
Şok bilgi: Erdoğan, İŞİD’in yaktığı askerleri bilerek kurtarmamış!
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Rusya Ukrayna'da ilerliyor, AB'de savaş endişesi tırmanıyor
Seçim tartışmasında karar açıklandı: Oy sayımına iftar arası verilecek mi?
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
Erdoğan'dan 'İstanbul' seferberliği: İlçe ilçe mitinglere başlıyor
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
İşte Türkiye'yi seçim sonrası bekleyen "acı reçete"
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLIURFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK