Samanyolu Haber
Seçim Sonuçları
Nevbahar
Açılan Sandık
177,750
%100.00
Veri yenilenmesine kalan süre
01:30
Son dakika :
İftar Zamanı, sizleri ekrana bekliyor!
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Acz ve Fakrın ümit kaynağı olması
Top toplayıcı çocukların görev tanımı değişiyor
Seçim yaklaştı vaatler uçtu: "5 yılda İstanbul'daki tüm binalar yenilenecek"
Neuss'taki diyalog iftarı büyük alkış topladı
Sancaktepe'de rezalet:AKP'li başkandan oy karşılığı 'alışveriş kartı'
Tamer Karadağlı baltayı taşa vurdu: Şikayet ettiği bina bakın kiminmiş?
Rusya Ukrayna'da ilerliyor, AB'de savaş endişesi tırmanıyor
Fransa ülkenin güvenliğini yabancı ülke askerleri ile sağlayacak
Şanlıurfa /
Bozova Seçim Sonucları
Ana Sayfada Göster
Toplam Sandık :
136
Açılan Sandık :
136
Açılan Sandık Oranı :
% 100.00
Toplam Seçmen:
31,720
Toplam Kullanılan Oy :
24,868
Geçersiz Oy :
330
Katılım Oranı :
% 78.40
Şanlıurfa
Akçakale
Birecik
Bozova
Ceylanpınar
Eyyubiye
Halfeti
Haliliye
Harran
Hilvan
Karaköprü
Siverek
Suruç
Viranşehir
Eyyübiye
Sıra
Parti
Aldığı Oy
Oy Oranı
M.Vekili
1.
HDP - Halkların Demokratik Partisi
11,979
%48.82
0
2.
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
11,062
%45.08
0
3.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
666
%2.71
0
4.
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
268
%1.09
0
5.
SP - Saadet Partisi
79
%0.32
0
6.
BTP - Bağımsız Türkiye Partisi
28
%0.11
0
7.
DSP - Demokratik Sol Parti
15
%0.06
0
8.
HAKPAR - Hak ve Özgürlükler Partisi
15
%0.06
0
9.
HKP - Halkın Kurtuluş Partisi
12
%0.05
0
10.
VP - Vatan Partisi
7
%0.03
0
11.
DP - Demokrat Parti
6
%0.02
0
12.
A.P. - Anadolu Partisi
3
%0.01
0
13.
KP - Komünist Parti
3
%0.01
0
14.
MILLET - Millet Partisi
1
%0.00
0
Şanlıurfa İlinde Kazanan Milletvekili Listesi
Sıra
Adı
Parti
1.
NUREDDİN NEBATİ
Adalet ve Kalkınma Partisi
2.
OSMAN BAYDEMİR
Halkların Demokratik Partisi
3.
MEHMET KASIM GÜLPINAR
Adalet ve Kalkınma Partisi
4.
DİLEK ÖCALAN
Halkların Demokratik Partisi
5.
SEYİT EYYÜPOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
6.
İBRAHİM AYHAN
Halkların Demokratik Partisi
7.
MAZHAR BAĞLI
Adalet ve Kalkınma Partisi
8.
LEYLA GÜVEN
Halkların Demokratik Partisi
9.
HALİL ÖZCAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
10.
HAMİDE SÜRÜCÜ
Adalet ve Kalkınma Partisi
11.
ZİYA ÇALIŞKAN
Halkların Demokratik Partisi
12.
AHMET EŞREF FAKIBABA
Adalet ve Kalkınma Partisi
* Kesin olmayan sonuçlara göre kazanan milletvekili listesidir.
Türkiye Geneli Sonuçlar
Oy Oranı
M.Vekili
%40.92
258
%24.78
132
%16.25
80
%13.42
80
%2.06
0
%0.37
0
%0.33
0
%0.20
0
%0.19
0
%0.15
0
%0.13
0
%0.11
0
%0.11
0
%0.06
0
%0.06
0
%0.05
0
%0.04
0
%0.04
0
%0.03
0
%0.02
0
%0.01
0
%0.00
0
HABERLER
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Rusya Ukrayna'da ilerliyor, AB'de savaş endişesi tırmanıyor
Seçim tartışmasında karar açıklandı: Oy sayımına iftar arası verilecek mi?
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
Erdoğan'dan 'İstanbul' seferberliği: İlçe ilçe mitinglere başlıyor
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
İşte Türkiye'yi seçim sonrası bekleyen "acı reçete"
Filistin Yönetimi yeni kabinesini açıkladı, beş bakan Gazze'den
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLIURFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK