Samanyolu Haber
Seçim Sonuçları
Nevbahar
Açılan Sandık
177,750
%100.00
Veri yenilenmesine kalan süre
01:30
Son dakika :
Ramazan Pişkin'in katiline istenen ceza belli oldu!
Şok bilgi: Erdoğan, İŞİD’in yaktığı askerleri bilerek kurtarmamış!
İftar Zamanı, sizleri ekrana bekliyor!
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Acz ve Fakrın ümit kaynağı olması
Top toplayıcı çocukların görev tanımı değişiyor
Seçim yaklaştı vaatler uçtu: "5 yılda İstanbul'daki tüm binalar yenilenecek"
Neuss'taki diyalog iftarı büyük alkış topladı
Sancaktepe'de rezalet:AKP'li başkandan oy karşılığı 'alışveriş kartı'
Tamer Karadağlı baltayı taşa vurdu: Şikayet ettiği bina bakın kiminmiş?
Bursa /
Büyükorhan Seçim Sonucları
Ana Sayfada Göster
Toplam Sandık :
51
Açılan Sandık :
51
Açılan Sandık Oranı :
% 100.00
Toplam Seçmen:
8,855
Toplam Kullanılan Oy :
7,763
Geçersiz Oy :
256
Katılım Oranı :
% 87.67
Bursa
Büyükorhan
Gemlik
Gürsu
Harmancık
İnegöl
İznik
Karacabey
Keles
Kestel
M.Kemalpaşa
Mudanya
Nilüfer
Orhaneli
Orhangazi
Osmangazi
Yenişehir
Yıldırım
Mustafakemalpaşa
Sıra
Parti
Aldığı Oy
Oy Oranı
M.Vekili
1.
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
4,738
%63.11
0
2.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
1,241
%16.53
0
3.
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
944
%12.57
0
4.
SP - Saadet Partisi
225
%3.00
0
5.
DP - Demokrat Parti
63
%0.84
0
6.
HDP - Halkların Demokratik Partisi
58
%0.77
0
7.
HAKPAR - Hak ve Özgürlükler Partisi
57
%0.76
0
8.
HKP - Halkın Kurtuluş Partisi
29
%0.39
0
9.
BTP - Bağımsız Türkiye Partisi
28
%0.37
0
10.
DSP - Demokratik Sol Parti
27
%0.36
0
11.
VP - Vatan Partisi
23
%0.31
0
12.
YURTP - Yurt Partisi
16
%0.21
0
13.
DYP - Doğru Yol Partisi
14
%0.19
0
14.
LDP - Liberal Demokrat Parti
13
%0.17
0
15.
MEP - Merkez Parti
11
%0.15
0
16.
MILLET - Millet Partisi
8
%0.11
0
17.
A.P. - Anadolu Partisi
4
%0.05
0
18.
KP - Komünist Parti
1
%0.01
0
Bursa İlinde Kazanan Milletvekili Listesi
Sıra
Adı
Parti
1.
MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
2.
LALE KARABIYIK
Cumhuriyet Halk Partisi
3.
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
Adalet ve Kalkınma Partisi
4.
İSMET BÜYÜKATAMAN
Milliyetçi Hareket Partisi
5.
CEMALETTİN KANİ TORUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
6.
CEYHUN İRGİL
Cumhuriyet Halk Partisi
7.
HÜSEYİN ŞAHİN
Adalet ve Kalkınma Partisi
8.
ORHAN SARIBAL
Cumhuriyet Halk Partisi
9.
İSMET SU
Adalet ve Kalkınma Partisi
10.
KADİR KOÇDEMİR
Milliyetçi Hareket Partisi
11.
HAKAN ÇAVUŞOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
12.
ERKAN AYDIN
Cumhuriyet Halk Partisi
13.
ÖNDER MATLI
Adalet ve Kalkınma Partisi
14.
TEVFİK TOPÇU
Milliyetçi Hareket Partisi
15.
ASİYE KOLÇAK
Halkların Demokratik Partisi
16.
NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU
Cumhuriyet Halk Partisi
17.
ZEKERİYA BİRKAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
18.
BENNUR KARABURUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
* Kesin olmayan sonuçlara göre kazanan milletvekili listesidir.
Türkiye Geneli Sonuçlar
Oy Oranı
M.Vekili
%40.92
258
%24.78
132
%16.25
80
%13.42
80
%2.06
0
%0.37
0
%0.33
0
%0.20
0
%0.19
0
%0.15
0
%0.13
0
%0.11
0
%0.11
0
%0.06
0
%0.06
0
%0.05
0
%0.04
0
%0.04
0
%0.03
0
%0.02
0
%0.01
0
%0.00
0
HABERLER
Şok bilgi: Erdoğan, İŞİD’in yaktığı askerleri bilerek kurtarmamış!
Erbakan, AKP'ye 3 şart sundu: "Bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız"
Rusya Ukrayna'da ilerliyor, AB'de savaş endişesi tırmanıyor
Seçim tartışmasında karar açıklandı: Oy sayımına iftar arası verilecek mi?
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
Erdoğan'dan 'İstanbul' seferberliği: İlçe ilçe mitinglere başlıyor
Ramazan Ayının Ruh ve Manasına vurulan bir darbe
İşte Türkiye'yi seçim sonrası bekleyen "acı reçete"
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLIURFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK