Samanyolu Haber
Seçim Sonuçları
Nevbahar
Açılan Sandık
177,750
%100.00
Veri yenilenmesine kalan süre
01:30
Son dakika :
CHP Bitlis adayı istifa etti: Erdoğan'ın emrinde olacağız
MB'nin rezervleri sadece 1 haftada milyarlarca dolar eridi!
Kulis: AKP'nin İstanbul için en büyük umudu, seçmenin sandığa gitmemesi
Prof. Dr. Muhittin Akgül İftar Zamanı'nda
Erdoğan, Emekli zammı için Temmuz ayını adres gösterdi EYT'yi eleştirdi
BBC, Reuters, AP ve Bloomberg gibi yabancı ajanslar: 'İstanbul'da sonucu Kürtler belirleyecek
[Murat Çetin] Kürt siyasetinin imtihanı!
Emekliye 'simit sat' diyen MHP'li milletvekili milyonluk ihaleler aldı
Süleyman Soylu tazminat borcunu ödemedi,icralık oldu
Devlet Bahçeli ortada yok: İstanbul mitingine dahi katılmadı
Bursa /
Nilüfer Seçim Sonucları
Ana Sayfada Göster
Toplam Sandık :
756
Açılan Sandık :
756
Açılan Sandık Oranı :
% 100.00
Toplam Seçmen:
272,338
Toplam Kullanılan Oy :
243,648
Geçersiz Oy :
4,738
Katılım Oranı :
% 89.47
Bursa
Büyükorhan
Gemlik
Gürsu
Harmancık
İnegöl
İznik
Karacabey
Keles
Kestel
M.Kemalpaşa
Mudanya
Nilüfer
Orhaneli
Orhangazi
Osmangazi
Yenişehir
Yıldırım
Mustafakemalpaşa
Sıra
Parti
Aldığı Oy
Oy Oranı
M.Vekili
1.
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
99,782
%41.77
0
2.
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
77,019
%32.24
0
3.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
42,056
%17.60
0
4.
HDP - Halkların Demokratik Partisi
11,232
%4.70
0
5.
SP - Saadet Partisi
4,718
%1.97
0
6.
VP - Vatan Partisi
1,500
%0.63
0
7.
BTP - Bağımsız Türkiye Partisi
536
%0.22
0
8.
DSP - Demokratik Sol Parti
402
%0.17
0
9.
DP - Demokrat Parti
276
%0.12
0
10.
A.P. - Anadolu Partisi
247
%0.10
0
11.
HAKPAR - Hak ve Özgürlükler Partisi
224
%0.09
0
12.
DYP - Doğru Yol Partisi
170
%0.07
0
13.
LDP - Liberal Demokrat Parti
167
%0.07
0
14.
HKP - Halkın Kurtuluş Partisi
154
%0.06
0
15.
MILLET - Millet Partisi
95
%0.04
0
16.
KP - Komünist Parti
93
%0.04
0
17.
MEP - Merkez Parti
70
%0.03
0
18.
YURTP - Yurt Partisi
51
%0.02
0
Bursa İlinde Kazanan Milletvekili Listesi
Sıra
Adı
Parti
1.
MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
2.
LALE KARABIYIK
Cumhuriyet Halk Partisi
3.
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
Adalet ve Kalkınma Partisi
4.
İSMET BÜYÜKATAMAN
Milliyetçi Hareket Partisi
5.
CEMALETTİN KANİ TORUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
6.
CEYHUN İRGİL
Cumhuriyet Halk Partisi
7.
HÜSEYİN ŞAHİN
Adalet ve Kalkınma Partisi
8.
ORHAN SARIBAL
Cumhuriyet Halk Partisi
9.
İSMET SU
Adalet ve Kalkınma Partisi
10.
KADİR KOÇDEMİR
Milliyetçi Hareket Partisi
11.
HAKAN ÇAVUŞOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
12.
ERKAN AYDIN
Cumhuriyet Halk Partisi
13.
ÖNDER MATLI
Adalet ve Kalkınma Partisi
14.
TEVFİK TOPÇU
Milliyetçi Hareket Partisi
15.
ASİYE KOLÇAK
Halkların Demokratik Partisi
16.
NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU
Cumhuriyet Halk Partisi
17.
ZEKERİYA BİRKAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
18.
BENNUR KARABURUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
* Kesin olmayan sonuçlara göre kazanan milletvekili listesidir.
Türkiye Geneli Sonuçlar
Oy Oranı
M.Vekili
%40.92
258
%24.78
132
%16.25
80
%13.42
80
%2.06
0
%0.37
0
%0.33
0
%0.20
0
%0.19
0
%0.15
0
%0.13
0
%0.11
0
%0.11
0
%0.06
0
%0.06
0
%0.05
0
%0.04
0
%0.04
0
%0.03
0
%0.02
0
%0.01
0
%0.00
0
HABERLER
CHP Bitlis adayı istifa etti: Erdoğan'ın emrinde olacağız
[Murat Çetin] Kürt siyasetinin imtihanı!
Emekliye 'simit sat' diyen MHP'li milletvekili milyonluk ihaleler aldı
Devlet Bahçeli ortada yok: İstanbul mitingine dahi katılmadı
Moskova'da yabancılar mercek altında
Platform B ve Fedactio Limburg, yine renkli bir iftar düzenledi
Kürt siyasetinin imtihanı!
YSK, daha seçim yapılmadan 'İptal edilecek seçimlerin' ne zaman yapılacağını açıkladı
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLIURFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK